Przygotowanie do medytacji, trzy ważne aspekty przed rozpoczęciem praktyki

Zanim zaczniesz oddychać, spójrz wgłąb siebie...

Przygotowanie do medytacji jest jak wyjazd w podróż. A na wyprawy zawsze trzeba się odpowiednio przygotować. Nie inaczej w przypadku praktyk oddechowych. Jeżeli jesteś osobą, która chce rozpocząć swoją przygodę wgłąb siebie poniżej przygotowałem trzy rady w jaki sposób możesz się „spakować” fizycznie oraz psychicznie do wejścia w stan medytacji. Dzięki temu praktyka stanie się prostsza, przyjemniejsza a Twoje rezultaty bardziej widoczne.

1. Wycisz ciało i umysł

Oczyść swój umysł oraz ciało. Przygotuj się mentalnie, do tego, że będziesz wchodzić w stan medytacji. Pozwól sobie na wyciszenie około 15 min przed sesją medytacji, weź prysznic, jednakże nie jest to obowiązek. 

Postaraj się już nie spoglądać na swój telefon, komunikatory i media społecznościowe. Są to niepotrzebne elementy Twojego stylu życia, od których w tym momencie powinieneś się zdystansować. 

Oprócz przygotowania zewnętrznego, pozwól również przygotować się swojemu wnętrzu. Najlepsze rezultaty można osiągnąć przy odstawieniu wszelkich posiłków ( oprócz herbat i naparów ) na co najmniej godzinę przed rozpoczęciem medytacji.

2. Zadbaj o swój komfort

Upewnij się, że masz na sobie wygodny strój. W zależności od panującej temperatury w pomieszczeniu, powinieneś odpowiednio dobrać swoje ubrania. 

Optymalna temperatura powinna być dobierana w zależności od Twojego stopnia zaawansowania z medytacją. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją praktykę, zalecam, aby wywietrzyć pokój przed sesją. Dzięki temu powietrze będzie bardziej rześkie i chłodniejsze. 

Pamiętaj, że pozycja, w której będziesz medytować pozostanie Ci towarzysząca przez następne kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut, zatem upewnij się, że nic co masz na sobie nie powoduje, że czujesz się skrępowany/a.

3. Przygotuj odpowiednio otoczenie

Zadbaj o dopasowaną atmosferę dookoła. Odpowiednia stymulacja zmysłów pozwoli Ci na wejście w głębszy stan świadomości i osiągnięcie lepszych efektów na ścieżce do komunikacji z Twoim JA. 

Wyłącz wszelkie sztuczne źródła światła. Zamiast nich świetnie mogą się sprawdzić wszelkiego rodzaju świece zapachowe parafinowe lub lepsze z naturalnego wosku sojowego. 

Żywy płomień daje przyjemne światło, które pozwala się wyciszyć i nie obciąża naszego wzroku. Dobrą kompozycją pasującą przy medytacji jest odpowiednia muzyka. Dźwięki o wysokich wibracjach, takie jak:

  • japoński flet, 
  • misy i gongi, 
  • śpiew ptaków, 
  • padający deszcz,
  • potok strumienia.
 

Jako przewagę muzyki warto włączyć lecznicze częstotliwości odpowiadające każdej z czakr w naszym organizmie. Pomogą Ci wejść w stan głębokiej medytacji oraz doświadczyć pełniejszej refleksji nad samym sobą.

Poniżej kilka przykładów podkładów tła muzycznego.

 

Najnowsze wpisy

5 myśli na “Przygotowanie do medytacji, trzy ważne aspekty przed rozpoczęciem praktyki”

  1. Pingback: Wycieczka na weekend w Adrszpaskie Skalne Miasto - Zdroweda

  2. Pingback: Ślęża - Góra Mocy niedaleko Wrocławia - Zdroweda

  3. Pingback: Góry Stołowe, Białe Skały, Narożnik oraz inne okoliczne atrakcje turystyczne - Zdroweda

  4. Pingback: Tapenada przepis - Pasta z czarnych oliwek - Zdroweda

  5. Pingback: RAV Vast wstęp i medytacja - Zdroweda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *